Ebaut As

Beşinci günün şafağında herkes doğuya bakarken kuruldu Kule Fm. Mordorun kulesi saldırı altındaydı. Bizim amacımız ise, acaba Galata kulesine saldırı olurmu diye, Galata kulesini ve diğer kuleleri korumaktı. Şaka şaka…

2010-2011 Senelerinde yayın yaptığımız bir radyomuz vardı. Ancak zaman ayıramadığımız için kapanmıştı. Aradan 4 sene geçti. Lan biz bir zamanlar radyo yayını yapıyorduk dedik. Acaba tekrar yapabilirmiyiz diye sorduk kendimize. Düşündük taşındık hadi şu işe birdaha girelim dedik. Ancak bir problem vardı ? Radyonun ismi ne olacaktı ?

Bir sürü isim bulduk. Ancak hemen hemen hepside ya var, yada kullanımına müsait olmayan isimlerdi. Bide madem isim koyuyoruz bi anlamı olsun deme dedik. Gel zaman git zaman düşünürken birden bire Kule Fm oldu radyonun adı.

Birde bize bir slogan lazımdı. Kule Fm ismini taşıyacak bir slogan. Ayrıca yayın tarzına uygun birşey de olmalıydı. Çalacağımız şarkı tarzını düşünürken bu sloganda ”Kulenin Tepesindeki Sessiz Çığlık” oldu. İsim ve slogan bulundukdan sonra tek gereken şey bir web sitesi ve radyo yayına başlamamız için bir sunucuydu. Bunlarıda bulduk ve 11 Şubat 2015 günü ilk adımı attık. 13 Şubat günde ise yayın hayatına başladık.

Kule Fm’de ilk canlı yayın, 3 Mart günü, Müslüm Gürses anısına gerçekleştirildi.

Kule Fm, 13 Şubat 2016 tarihi ile 1 yaşına girdi.

Sonra yıl oldu 2017. Artık 2 yaşında.